במהלך השנה אנו מקדמים באתר בריינפופ מקבצי תוכן, הכוללים סרטונים ומשאבים תחת מעטפת נושאית משותפת. מקבצי "שמים דגש" מכוונים להיבטים אקטואליים בלוח השנה ולנושאים מתוכניות הלימודים. המקבצים יאפשרו לכם להיערך מראש עם מגוון של תכנים ופעילויות, שיחשפו את התלמידים לתכנים עשירים וחווייתיים בנושא.

רשימת המקבצים לשנת הלימודים תש"פ:

הנושא השנתי – ערבות הדדית

הנושא השנתי בשנת הלימודים תש"ף הוא ערבות הדדית. ריכזנו למענכם מגוון מנושאי בריינפופ העוסקים בנושא בשלושה צירים: מאפייני הקהילות השונות בארץ, על המארג הייחודי של האוכלוסיות והדתות שבה; אירועים בולטים בתולדות עם ישראל שבהם בא לביטוי ערך הערבות ההדדית; ואישי מופת בהיסטוריה העולמית, אשר בפועלם משתקפים ערכים כמו סולידריות, הכלה ואמפתיה.

ספטמבר

חזרה ללימודים

תום ומובי מתרגשים לקראת שנת הלימודים החדשה, ומתכוננים לקראת החזרה ללימודים! צפו במגוון סרטונים בנושא, ותחדדו את הכישורים שלכם בקריאה ובכתיבה.

 

 

אוקטובר

חגי תשרי

חודש תשרי הוא חודש של התחלות חדשות. הצטרפו לתום ומובי החוגגים את חגי תשרי וצאו איתם יחד למסע אחרי התופעות המאפיינות את עונת הסתיו.

 

 

חינוך לבריאות

לרגל יישום התוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים, "אפשרי בריא", תום ומובי נכנסים לכושר, ומתחילים לאכול נכון. צפו במגוון סרטונים בנושא, וגלו מה כדאי לאכול ומה צריך לעשות כדי לשמור על אורח חיים בריא.

 

נובמבר

 דמוקרטיה

לפני 24 שנים נרצח ראש הממשלה יצחק רבין בשל דרכו הפוליטית. לקראת יום זה נסב השיח הציבורי על דמותו של רבין ועל דרכו כמנהיג צבאי ומדיני, אך בעיקר על הדמוקרטיה, על גבולותיה ועל חשיבות ההגנה על ערכיה.

 

 

חינוך פיננסי

כסף אולי מסובב את העולם, לכן תום ומובי שמים דגש על חינוך פיננסי, מסבירים את המונחים החשובים בתחום ומגלים את סודות הבורסה, התקציבים ותורת המשחקים!

 

 

מיומנויות למידה

איך נוכל לסדר לעצמנו בראש את כל החומר שאנחנו לומדים? לצורך זה יש שיטות למידה מיוחדות שכדאי לתרגל ולשפר. הצטרפו לתום ומובי, ותגלו איך להתכונן למבחן, מה לעשות כדי למצוא את הרעיון המרכזי במאמר, כיצד לדייק בסגנון הכתיבה ועוד. תקבלו עצות מקוריות שיעזרו לכם להעביר בקלות את שנת הלימודים.

 

דצמבר

 

אמנויות

מצילום ועד אנימציה דיגטלית, מציור ועד אדריכלות. תום ומובי במגוון סרטונים על זרמים שונים באמנות, מקוביזם ועד פופ ארט!

 

 

חנוכה- אור ואש

לקראת חנוכה תום ומובי מציגים מגוון סרטונים, תכנים ופעילויות הקשורים לחג. תוכלו לחקור את החג מהיבטים שונים: מדעיים, היסטוריים ותרבותיים. חג אורים שמח!

 

 

ינואר

חורף

לפני שתיכנסו לתרדמת חורף תום ומובי מעירים אתכם עם מקבץ סרטונים הקשורים לעונה הקרה בשנה: עננים, פתיתי שלג, שיטפונות ועוד. קחו מטריה והצטרפו למסע העונתי.

 

 

שבוע החלל הישראלי

לקראת שבוע החלל הישראלי הצטרפו לתום ומובי למסע מרתק בין כוכבים וצפו במגוון סרטונים בנושא חלל, אסטרונאוטים ועוד.

 

 

פברואר

שומרים על הטבע

ט"ו בשבט התקבע במקורות כחגם של האילנות, אבל במאה האחרונה הוא נחשב גם לחג המציין את שמירת הטבע בארץ. הצטרפו לתום ולמובי, וצפו בסרטונים המציגים את השפע הרב של הטבע שסביבנו ואת החשיבות

בשמירתו.

 

גוף האדם

רוצים לקבל הצצה למה שמתרחש בתוך הגוף שלנו? תום ומובי מסבירים מהו תפקיד העצמות, על מה אחראי המוח, מה מניע את השרירים ועוד.

 

 

גלישה בטוחה

לקראת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה באינטרנט תום ומובי מסבירים כיצד להשתמש נכון במגוון הרחב שהאינטרנט מציע, וכיצד נדע לשמור על עצמנו כשאנחנו גולשים בים המידע וההנאה הזה.

 

מרץ

בחירות בישראל

ביום שני, 2 במרץ, יתקיימו הבחירות לכנסת. זו תהיה הפעם ה-23 שבה אזרחי ישראל מצביעים בבחירות ומשתתפים בתהליך הדמוקרטי. צפו בסרטוני בריינפופ, ותגלו היכן התפתח רעיון הבחירות, מה ייחודן של הבחירות בישראל, ולמה חשוב כל כך להצביע. הצטרפו לתום ולמובי בחגיגה הדמוקרטית הגדולה מכולן.

 

יונקים

הכירו את היונקים, מחלקה עצומה  בעולם החי שצאצאיה ניזונים באמצעות חלב אמם. תום ומובי מספרים על יונקים החיים בים, באוויר וביבשה.

 

 

נשים מפורסמות

במהלך ההיסטוריה היהודית והעולמית השפיעו נשים רבות על החברה, המדע והתרבות של תקופתן. תום ומובי מספרים על כמה מהן.

 

 

אפריל

פסח ואביב

שמחה רבה, אביב הגיע ופסח בא.‏‎ תום ומובי מגישים לכם מגוון סרטונים בנושאים פריחה, אביב, חירות ועוד. ‏ חג שמח לכולם!‏

 

 

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

מדי שנה אנו מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. תום ומובי מספרים על האירועים והאישים שעומדים במרכזה של התקופה בה הושמדו רבים מבני העם היהודי.

 

 

עצמאות ישראל

לקראת אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ורגע לפני שמדינת ישראל חוגגת 72  שנות עצמאות, תום ומובי מניפים את דגל ישראל ויוצאים למסע בעקבות דוד בן גוריון, מלחמות ישראל ומגילת העצמאות.

 

 

מאי

מוזיקה

תום ומובי נכנסים לקצב, ושמים דגש על מוזיקה! צפו בסרטונים בנושא, ממוצרט ועד כלי הקשה, ותגלו מי הוא מלך הרוקנרול.

 

 

יום ירושלים

הצטרפו לתום ומובי למסע היסטורי, ישראלי ותרבותי בירושלים, וצפו בסרטונים מיוחדים שהכנו לכם ‏בבריינפופ!‏

 

 

יוני

סופרים ומשוררים

תום ומובי שמים דגש על סופרים מהארץ והעולם! הצטרפו אליהם לחגיגת המילה הכתובה במגוון סרטונים.

 

 

איכות הסביבה

תום ומובי עוצרים בירוק ושמים דגש על איכות הסביבה! צפו במגוון סרטונים בנושא ותגלו מדוע התערבות האדם בטבע יכולה להזיק לכולנו.

 

 

יולי

מבלים בקיץ עם בריינפופ

בואו לבלות את חופשת הקיץ בבריינפופ עם מבחר של סרטונים שיציגו לכם מקומות מופלאים, תרבויות חדשות, המצאות חדשניות וטבע מרתק. פתרו את החידונים שלנו, נסו את הפעילויות, והכירו עולמות חדשים של ידע.

שיהיה לכם קיץ מהנה ובטוח!

 

מטיילים בארץ

בקיץ הזה כדאי לבלות את החופשה בטיולים מהנים ברחבי הארץ. לשם כך הכנו לכם מקבץ סרטונים המציגים את הנוף המגוון של ישראל – ממורדות החרמון ועד מפרץ אילת, מהר הכרמל ועד מערת אבשלום. בואו לגלות מקומות חדשים וללמוד על תרבויות עתיקות ועל תגליות היסטוריות מרתקות. אנו מאחלים לכם טיולים בטוחים ומהנים!

 

אוגוסט

עולם המים

תום ומובי יורדים למעמקים וחוקרים את עולם המים… הצטרפו אליהם למגוון סרטונים בנושאים דגים, אצות, צוללות ועוד!