במהלך השנה אנו מקדמים באתר בריינפופ מקבצי תוכן, הכוללים סרטונים ומשאבים תחת מעטפת נושאית משותפת. מקבצי "שמים דגש" מכוונים להיבטים אקטואליים בלוח השנה ולנושאים מתוכניות הלימודים. המקבצים יאפשרו לכם להיערך מראש עם מגוון של תכנים ופעילויות, שיחשפו את התלמידים לתכנים עשירים וחווייתיים בנושא.

רשימת המקבצים לשנת הלימודים תשע"ט:

שמים דגש – אחדות ישראל

הנושא השנתי בשנת הלימודים תשע"ט הוא: שומרים על אחדות – שומרים על ייחודיות. ריכזנו למענכם מגוון מנושאי בריינפופ המשקפים את גווניה הרבים של החברה הישראלית. צפו בסרטונים שלנו העוסקים במאפייני הקהילות השונות בארץ, על המארג של האוכלוסיות והדתות שבה, וכן בסמלים ובהיבטים המשותפים לכלל הקבוצות המרכיבות את הפסיפס הישראלי.

ספטמבר

חגי תשרי

חודש תשרי הוא חודש של התחלות חדשות. הצטרפו לתום ומובי החוגגים את חגי תשרי וצאו איתם יחד למסע אחרי התופעות המאפיינות את עונת הסתיו.

 

 

ממציאים ותגליות

תום ומובי יוצאים למסע בעקבות התגליות הגדולות של המדע ומספרים על מי שעמד מאחוריהן. בואו לגלות מי פיתח את תורת היחסות ולמה הרדיו צריך גלים.

 

 

אוקטובר

תורשה

זה לא אתם, זה הגֶנים! תום ומובי שמים דגש על תורשה ומגלים כיצד נקבעות התכונות שלנו עוד לפני שנולדנו.

 

 

חינוך לבריאות

לרגל יישום התוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים, "אפשרי בריא", תום ומובי נכנסים לכושר, ומתחילים לאכול נכון. צפו במגוון סרטונים בנושא, וגלו מה כדאי לאכול ומה צריך לעשות כדי לשמור על אורח חיים בריא.

 

 

 דמוקרטיה

לפני 23 שנים נרצח ראש הממשלה יצחק רבין בשל דרכו הפוליטית. לקראת יום זה נסב השיח הציבורי על דמותו של רבין ועל דרכו כמנהיג צבאי ומדיני, אך בעיקר על הדמוקרטיה, על גבולותיה ועל חשיבות ההגנה על ערכיה.

 

נובמבר

חינוך פיננסי

כסף אולי מסובב את העולם, לכן תום ומובי שמים דגש על חינוך פיננסי, מסבירים את המונחים החשובים בתחום ומגלים את סודות הבורסה, התקציבים ותורת המשחקים!

 

 

מיומנויות למידה

איך נוכל לסדר לעצמנו בראש את כל החומר שאנחנו לומדים? לצורך זה יש שיטות למידה מיוחדות שכדאי לתרגל ולשפר. הצטרפו לתום ומובי, ותגלו איך להתכונן למבחן, מה לעשות כדי למצוא את הרעיון המרכזי במאמר, כיצד לדייק בסגנון הכתיבה ועוד. תקבלו עצות מקוריות שיעזרו לכם להעביר בקלות את שנת הלימודים.

 

אמנויות

מצילום ועד אנימציה דיגטלית, מציור ועד אדריכלות. תום ומובי במגוון סרטונים על זרמים שונים באמנות, מקוביזם ועד פופ ארט!

 

 

דצמבר

חנוכה- אור ואש

לקראת חנוכה תום ומובי מציגים מגוון סרטונים, תכנים ופעילויות הקשורים לחג. תוכלו לחקור את החג מהיבטים שונים: מדעיים, היסטוריים ותרבותיים. חג אורים שמח!

 

 

ינואר

שומרים על הטבע

ט"ו בשבט התקבע במקורות כחגם של האילנות, אבל במאה האחרונה הוא נחשב גם לחג המציין את שמירת הטבע בארץ. הצטרפו לתום ולמובי, וצפו בסרטונים המציגים את השפע הרב של הטבע שסביבנו ואת החשיבות בשמירתו.

 

חורף

לפני שתיכנסו לתרדמת חורף תום ומובי מעירים אתכם עם מקבץ סרטונים הקשורים לעונה הקרה בשנה: עננים, פתיתי שלג, שיטפונות ועוד. קחו מטריה והצטרפו למסע העונתי.

 

 

שבוע החלל הישראלי

לקראת שבוע החלל הישראלי הצטרפו לתום ומובי למסע מרתק בין כוכבים וצפו במגוון סרטונים בנושא חלל, אסטרונאוטים ועוד.

 

 

פברואר

אנרגיה

תום ומובי מתמלאים אנרגיה. הצטרפו אליהם למגוון סרטונים על סוגים שונים של אנרגיה, ולמדו על אנרגיה מן הטבע ועל אנרגיה הנוצרת באופן מלאכותי.

 

 

גוף האדם

רוצים לקבל הצצה למה שמתרחש בתוך הגוף שלנו? תום ומובי מסבירים מהו תפקיד העצמות, על מה אחראי המוח, מה מניע את השרירים ועוד.

 

 

גלישה בטוחה

לקראת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה באינטרנט תום ומובי מסבירים כיצד להשתמש נכון במגוון הרחב שהאינטרנט מציע, וכיצד נדע לשמור על עצמנו כשאנחנו גולשים בים המידע וההנאה הזה.

 

מרץ

פסח ואביב

שמחה רבה, אביב הגיע ופסח בא.‏‎ תום ומובי מגישים לכם מגוון סרטונים בנושאים פריחה, אביב, חירות ועוד. ‏ חג שמח לכולם!‏

 

 

נשים מפורסמות

במהלך ההיסטוריה היהודית והעולמית השפיעו נשים רבות על החברה, המדע והתרבות של תקופתן. תום ומובי מספרים על כמה מהן.

 

 

אפריל

בחירות בישראל

ביום שלישי, תשעה באפריל, יתקיימו הבחירות לכנסת. זו תהיה הפעם ה-21 שבה אזרחי ישראל מצביעים בבחירות ומשתתפים בתהליך הדמוקרטי. צפו בסרטוני בריינפופ, ותגלו היכן התפתח רעיון הבחירות, מה ייחודן של הבחירות בישראל, ולמה חשוב כל כך להצביע. הצטרפו לתום ולמובי בחגיגה הדמוקרטית הגדולה מכולן.

 

יונקים

הכירו את היונקים, מחלקה עצומה  בעולם החי שצאצאיה ניזונים באמצעות חלב אמם. תום ומובי מספרים על יונקים החיים בים, באוויר וביבשה.

 

 

מאי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

מדי שנה אנו מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. תום ומובי מספרים על האירועים והאישים שעומדים במרכזה של התקופה בה הושמדו רבים מבני העם היהודי.

 

 

עצמאות ישראל

לקראת אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ורגע לפני שמדינת ישראל חוגגת 71  שנות עצמאות, תום ומובי מניפים את דגל ישראל ויוצאים למסע בעקבות דוד בן גוריון, מלחמות ישראל ומגילת העצמאות.

 

 

מוזיקה

תום ומובי נכנסים לקצב, ושמים דגש על מוזיקה! צפו בסרטונים בנושא, ממוצרט ועד כלי הקשה, ותגלו מי הוא מלך הרוקנרול.

 

 

יוני

 

יום ירושלים

הצטרפו לתום ומובי למסע היסטורי, ישראלי ותרבותי בירושלים, וצפו בסרטונים מיוחדים שהכנו לכם ‏בבריינפופ!‏

 

 

סופרים ומשוררים

תום ומובי שמים דגש על סופרים מהארץ והעולם! הצטרפו אליהם לחגיגת המילה הכתובה במגוון סרטונים.

 

 

איכות הסביבה

תום ומובי עוצרים בירוק ושמים דגש על איכות הסביבה! צפו במגוון סרטונים בנושא ותגלו מדוע התערבות האדם בטבע יכולה להזיק לכולנו.

 

 

יולי

קיץ

לכבוד החופש הגדול, מספרים על חופי הים בארץ, מבררים למה כל כך חם אצלנו ומדגישים את חשיבות ההגנה מפני השמש!

 

 

עולם מופלא

תום ומובי פוגשים תופעות מרתקות ומסקרנות על כדור הארץ ומחוץ לו.

 

 

אוגוסט

 

עולם המים

תום ומובי יורדים למעמקים וחוקרים את עולם המים… הצטרפו אליהם למגוון סרטונים בנושאים דגים, אצות, צוללות ועוד!

 

 

חזרה ללימודים

תום ומובי מתרגשים לקראת שנת הלימודים החדשה, ומתכוננים לקראת החזרה ללימודים! צפו במגוון סרטונים בנושא, ותחדדו את הכישורים שלכם בקריאה ובכתיבה.