לקראת ט"ו בשבט – ראש השנה לאילנות – הצטרפו לחגיגה של סרטונים בבריינפופ, שאליהם מצורפות משימות אתגר מסקרנות על עצים ועל טיולים, פעילות כיתתית טעימה ומזינה וגם משחק אמת ושקר לסיכום הנושא.

שמים דגש – שומרים על הטבע

במקבץ הסרטונים שלנו תמצאו מבחר של תכנים הקשורים להיבטים שונים של החג: בעזרת הסרטונים הבאים: עצים בישראל, גדילת צמחים, צמחי זרע ופריחה בישראל תכירו את מגוון הצומח והפורח בארץ על מאפייניו המדעיים והגאוגרפיים, ואם תרצו תוכלו להרחיק וללמוד גם על יערות הגשם בעולם. את נופי הארץ המרתקים תוכלו לחקור בעזרת הסרטונים שלנו הכרמל, הכינרת, הר החרמון וייבוש החולה – סרטון המתקשר גם לנדידת ציפורים בישראל.

בשנים האחרונות נקשר ט"ו בשבט גם עם נושא שמירת הטבע. צפו בסרטון נמרים בישראל כדי להבין את החשיבות של שמירה על מגוון חיות הבר בארץ. היעזרו במערכי השיעור, למשל בנושא אוצרות הטבע – משאבים טבעיים, כדי להבין את תרומתם של משאבי הטבע ואוצרות הטבע לחיינו ואת המחיר הסביבתי של ניצולם. לרשותכם דפי עבודה להדפסה במערכי השיעור ובמאגרי שאלות ותשובות שיובילו לחוויית למידה פעילה וחקרנית!

משימות אתגר

לסרטונים ט"ו בשבט, עצים בישראל ושביל ישראל מצורפות משימות האתגר החדשות שלנו. משימות אינטראקטיביות הבוחנות כישורים קוגניטיביים וחשיבה מסדר גבוה. התאימו שמות לעצים, זהו אתרים לאורך שביל ישראל, וסמנו נכונה את מגוון מנהגי ט"ו בשבט!

 

 

פעילות בכיתה – ירק או פרי

התנסו בפעילות רב תחומית ורב חושית בכיתה: זהו מהם פירות ומהם ירקות, והכינו מכל אלה סלט טעים ומזין!

 

 

משחק – אמת ושקר לט"ו בשבט

צפו עם התלמידים בסרטונים, וסכמו את הצפייה בתחרות ידע בין קבוצות, תוך הנפת שלטי "אמת" או שלטי "שקר" המתייחסים למושגים ולמאפיינים של החג.