ביום שלישי, 23 במרץ, יתקיימו הבחירות לכנסת בפעם ה-24 בתולדות המדינה. לקראת האירוע המסמל את הזכות הדמוקרטית החשובה ביותר, הצטרפו לתום ולמובי החוקרים היכן התפתח רעיון הבחירות הדמוקרטיות, מה ייחודן של הבחירות בישראל, ולמה חשוב להצביע.

שמים דגש – בחירות בישראל

הכנו לכם מקבץ תכנים המציג את הנושא של הבחירות הדמוקרטיות, מראשיתן ועד האופן שבו הן מבוצעות כיום. אתם מוזמנים לצפות בסרטונים, וללמוד על ראשית הדמוקרטיה בימי אתונה העתיקה ובימי הרפובליקה הרומית, לבדוק באמצעות בחן את עצמך מה אתם יודעים על עקרון הפרדת רשויות הנהוג בישראל, או ללמוד מציר הזמן כיצד התפתחו הבחירות לנשיאות ארצות הברית. תוכלו גם לקרוא שאלות ותשובות בנושא זכות בחירה לנשים, וללמוד על תולדות המאבק העולמי לקבלת זכות הצבעה לנשים.

 

מערך שיעור – בחירות בישראל

מדוע מצביעים מאחורי פרגוד, ומה הם הכללים והעקרונות בתהליך הבחירות? במערך השיעורהנלווה לסרטון בחירות בישראל ומותאם לתוכנית הלימודים של "מולדת, חברה ואזרחות", נמחיש את נושא הבחירות בישראל באופן מעשי: נערוך בחירות לוועדות שונות בכיתה, תוך שימת דגש על כללים ועל עקרונות המאפיינים את הבחירות בארץ.

 

אתגר – הכנסת

במשימות האתגר המגוונות – השלמת משפטים, בחירה בתשובות נכונות, התאמות ומציאת הרעיון המרכזי בטקסט – יבינו התלמידים את תפקידיה השונים של הכנסת, ויכירו את ועדותיה השונות ואת עבודת החקיקה במליאה.

 

 

מרחיבים את הדעת – בחירות בישראל

לקראת הבחירות הקרובות לכנסת ה-24, לפניכם כמה עובדות מעניינות על ההיסטוריה של הבחירות לבית המחוקקים שלנו.

 

 

בחירות מוצלחות מצוות בריינפופ!